Osoby zadłużone mają wiele trudności chcąc starać się o kredyt w banku. Instytucje te bardzo dokładnie weryfikują kredytobiorców i oceniają ich zdolność kredytową. Czy można jednak dostać kredyt dla zadłużonych? Czy możliwy jest kredyt z zajęciem komorniczym?

Kredyt z komornikiem – czy możliwy?

Właściwie nie ma takiej możliwości, by o kredyt bankowy mogła ubiegać się osoba, która jest zadłużona. Banki sprawdzają bazy BIK i KRD. Jeśli ktoś ma zła historię kredytową, nie otrzyma kredytu w banku. Oprócz baz, banki weryfikują również dochody i wydatki wnioskodawcy, oceniają jego zdolność kredytową. W przypadku osób z zajęciem komorniczym, uzyskanie kredytu będzie zupełnie niemożliwe. Co więc w takiej sytuacji mogą zrobić zadłużeni?

Pożyczki z komornikiem, czyli co?

Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem to produkty oferowane przez firmy pożyczkowe. Mają one mniejsze wymagania dla wnioskodawców niż banki. Dopuszczają udzielenie takiej pożyczki bez baz, jeśli dana osoba jest zadłużona. Firmy pożyczkowe nie mają obowiązku sprawdzania BIK i KRD. Często nawet udzielają pożyczek na dowód dla zadłużonych. Oznacza to, że wystarczający jest odpowiedni wiek (co najmniej 18 lub 21 lat) i dowód osobisty, by móc wnioskować o taki produkt finansowy. Sam proces przyznawania takiej pożyczki jest prosty i szybki. Minimum formalności to cecha wyróżniająca te produkty. Zdarza się, że potrzebne pieniądze można mieć nawet tego samego dnia.

Gdzie szukać pożyczek dla zadłużonych?

Pożyczki dla zadłużonych to jeden z produktów firm pożyczkowych. Można szukać ich na stronach tego typu instytucji pozabankowych lub skorzystać z praktycznych narzędzi. Mowa o rankingach i porównywarkach pożyczek bez BIK dla zadłużonych. Dzięki nim można przejrzeć oferty różnych firm i sprawdzić, gdzie będzie dopasowana do naszych potrzeb pożyczka. Warto zwrócić uwagę na to, jaką kwotę maksymalną można pożyczyć, jak długi może być okres spłaty, jakie jest RRSO i ewentualne koszty za brak spłat w terminie. Niektóre firmy mogą też pobierać dodatkowe opłaty, np. przygotowawcze za wniosek, za monity itp. Koniecznie trzeba więc przyjrzeć się wykazowi wszystkich kosztów w umowie.

Nowa pożyczka a komornik – na co uważać?

Szukając pożyczki dla zadłużonych, warto wiedzieć, że nie wszystkie będą odpowiednie. Mowa tu o pożyczkach online na konto. Jeśli rachunek osobisty został zajęty przez komornika, wówczas przejmie on również taką pożyczkę. Lepiej więc szukać rozwiązań, dzięki którym gotówkę dostaniemy do ręki. Gwarantują to między innymi pożyczki dla zadłużonych w stacjonarnych oddziałach firm pożyczkowych. Tam, po wypełnieniu wniosku i weryfikacji, pieniądze dostaje się właściwie od razu, nie muszą być one przelewane na konto. Podobnie jest w przypadku pożyczek z dostawą do domu klienta. Wniosek można uzupełnić przez Internet, ale umowę podpisuje się w momencie przyjazdu pracownika do domu. Wtedy też przekazywana jest gotówka. To samo dotyczy pożyczek na telefon, których środki mogą zostać dostarczone osobiście.