Z założenia, kredyt na konto przez internet powinniśmy dostać dużo szybciej niż ten, o który ubiegamy się w placówce banku. Jednak trzeba pamiętać, że kredyt online również wymaga od nas przedstawienia niezbędnych dokumentów, których przygotowanie może okazać się czasochłonne. Przedstawiamy listę najpotrzebniejszych dokumentów. Sprawdź, co okaże się niezbędne podczas ubiegania się o kredyt online.

  1. Wniosek o kredyt
  2. Dowód osobisty
  3. Zaświadczenia o dochodach
  4. Wyciąg z konta bankowego

1. Wniosek o kredyt

Podstawowym dokumentem, który będziemy musieli przygotować, aby ubiegać się o kredyt przez internet, jest formularz, znajdujący się na stronie banku. W takim wniosku musimy określić kwotę kredytu, jaką chcemy uzyskać oraz termin spłaty. W formularzu będziemy musieli podać także dane osobowe, m.in.: imię, nazwisko, PESEL, numer telefonu, dane dotyczące dowodu osobistego, stan cywilny i adres zamieszkania. W dalszej części formularza znajdziemy pytania o dane dotyczące zobowiązań, np. miesięczne zobowiązania finansowe oraz o źródła dochodu. Na koniec zazwyczaj zostaniemy poproszeni o zgodę na kontakt banku w celu dokończenia procesu składania wniosku.

2. Dowód osobisty

Dowód osobisty to najbardziej podstawowy dokument potwierdzający naszą tożsamość, dlatego okaże się niezbędny zarówno przy wnioskowaniu o kredyt, jak i pożyczkę w firmie pozabankowej. Na podstawie tego dokumentu kredytodawca może potwierdzić nasze dane takie jak imię, nazwisko czy wiek, ale również polskie obywatelstwo, które często jest niezbędne do uzyskania pożyczki. A w jaki sposób przedstawimy kredytodawcy dowód osobisty, wnioskując o kredyt przez internet na konto? Zazwyczaj zostaniemy poproszeni o przesłanie jego kopii lub podanie numeru i serii tego dokumentu we wniosku. W niektórych bankach może do nas również zadzwonić konsultant, który poprosi o podanie tych danych w celu weryfikacji.

3. Zaświadczenia o dochodach

Decydując się na szybki kredyt online, nie tylko będziemy musieli podać źródła dochodu we wniosku, ale również je udokumentować. Kredytodawca musi mieć pewność, że przedstawione przez nas dane są prawdziwe, ponieważ to na ich podstawie sprawdzana jest nasza zdolność kredytowa. A jakie zaświadczenia będą nam potrzebne? W zasadzie wszystkie, które potwierdzają otrzymywane przez nas dochody, pod warunkiem, że są one akceptowane przez bank (co zazwyczaj sprawdzimy na stronie). Mogą być to dokumenty od pracodawcy, informacje o źródle dochodu pochodzącym z działalności gospodarczej, ale również odcinki renty czy emerytury, które potwierdzają otrzymywanie świadczeń w ciągu ostatnich miesięcy. W niektórych przypadkach zostaniemy również poproszeni o dołączenie zaświadczenia dochodu współmałżonka.

kredyt-przez-internet-lista-dokumentow

4. Wyciąg z konta bankowego

Nie zawsze starając się o szybki kredyt przez internet, będziemy musieli przedstawiać wszystkie dokumenty dochodowe. Możliwe, że wystarczy nam do tego wyciąg z konta bankowego (szczególnie w przypadku, gdy jesteśmy klientami banku, w którym staramy się o kredyt). Taki wyciąg z ostatnich sześciu miesięcy możemy pobrać, logując się do swojej bankowości internetowej lub kontaktując się telefonicznie z placówką banku. Trzeba jednak pamiętać, że niekiedy zlecenie wyciągu może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

To podstawowe dokumenty, które okażą się niezbędne przy ubieganiu się o kredyt online. W przypadku niektórych zobowiązań ta lista może się znacznie wydłużyć.