kredyt hipoteczny a niskie zarobki

Jak uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach?

Własne mieszkanie lub dom to dla wielu osób niespełnione marzenie, czasem opcja kredytu hipotecznego staje się nieosiągalna z powodu zbyt niskich dochodów. Co zrobić, aby uzyskać kredyt hipoteczny zarabiając niewiele?

Ile trzeba zarabiać, aby uzyskać kredyt hipoteczny?

Sumy naszego miesięcznego wynagrodzenia bezpośrednio wpływają na zdolność kredytową w oczach instytucji finansowej. Bankowa oferta kredytów mieszkaniowych nie nakłada wymogu krociowych zarobków, wiele zależy od tego jaką nieruchomość chcemy kupić, w jakim regionie Polski, nie bez znaczenia jest też lokalizacja domu lub mieszkania.

Jeżeli staramy się o sfinansowanie nieruchomości w rozległych aglomeracjach, w centrum miast musimy zarabiać zdecydowanie więcej niż kiedy chcemy zakupić swoje przyszłe gniazdko w małych miejscowościach. Obecnie, przy zarobkach na poziomie 2 000 zł netto miesięcznie możemy liczyć na 160 000 zł kredytu hipotecznego, zarabiając około 4 000 zł netto otrzymamy około 300 000 zł.

Wysokość kredytu hipotecznego, który możemy otrzymać jest uzależniona w dużej mierze od naszych dochodów. Jednak bank zawsze bierze pod uwagę całokształt naszej sytuacji, nawet przy minimalnych stawkach możemy ubiegać się o kredyt hipoteczny.

Co zrobić, aby poprawić swoją zdolność kredytową?

Kiedy zarabiamy niewiele i chcemy zwiększyć szansę na wymarzone cztery kąty musimy poprawić naszą zdolność kredytową. Dla banku istotna jest stabilna sytuacja finansowa przyszłego kredytobiorcy, duże znaczenie ma podstawa uzyskiwanych dochodów. Dobrze o tym pomyśleć i spróbować wynegocjować z pracodawcą formę zatrudnienia w postaci umowy o pracę, najlepiej na czas nieokreślony, niewielkie zarobki zrekompensują stałe i regularnych dochody.

Przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny warto też podjąć dodatkową pracę, która zasili nasz domowy budżet. Starając się o kredyt na mieszkanie warto zrezygnować z kart kredytowych i limitów przyznanych na rachunku osobistym. Zarabiając niewiele trzeba też ograniczyć do minimum wydatki, ponieważ bank zawsze sprawdza jakie kwoty przeznaczamy na miesięczne utrzymanie.

Jak otrzymać kredyt hipoteczny zarabiając niewiele?

Mając w perspektywie kredyt pod zastaw nieruchomości dobrze szybko spłacić wszystkie dotychczasowe długi, uregulować zaciągnięte zobowiązania finansowe. Pozytywna historia kredytowa jest zawsze sporym atutem w oczach banku.

Korzystnym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego wraz z żyrantem o wysokiej zdolności kredytowej, dobrze poszukać zaufanej osoby, która zgodzi się poręczyć zaciągnięte zobowiązanie. Można też rozważyć kredyt na dom lub mieszkanie wraz ze współkredytobiorcą, dobrze jeżeli dysponuje wysoką zdolnością kredytową, w takiej sytuacji znacznie zwiększa nasze szanse na potrzebne środki.

Warto również podjąć z bankiem negocjacje i wnioskować o maksymalny okres kredytowania, który może wynieść 35 lat, co pozwoli obniżyć wysokość miesięcznych rat kredytu hipotecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *