Szybkie pozyskanie dodatkowych funduszy to coś, o czym myśli wielu Polaków. Bez wzięcia kredytu niejednokrotnie nie mamy co marzyć o kupnie mieszkania, przeprowadzeniu remontu czy też względnej stabilizacji. Co prawda kredyty gotówkowe nie są przyznawane na duże kwoty, jednak wiele osób decyduje się na zaciągnięcie takiego zobowiązania, które pomóc może w osiągnięciu drobnych życiowych celów. Tego, jak w najszybszy sposób wziąć kredyt gotówkowy, dowiesz się z poniższego artykułu.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe są przyznawane na dość prostych zasadach. W przeciwieństwie do kredytu hipotecznego, czy na przykład kredytu dla firm, kredyt gotówkowy może być zaciągnięty na dowolny cel. Z takich też powodów wiele osób wybiera tego rodzaju pożyczkę, gdy chcą zrobić remont, pojechać na wakacje, czy też kupić samochód. Samą definicję kredytu gotówkowego określa Prawo Bankowe, które wskazuje, że kredyt to określona w umowie suma pieniędzy udzielana na konkretny cel, która spłacana jest z uwzględnieniem odsetek i innych dodatkowych kosztów. Jednak – jak już zostało wspomniane – większość banków nie dopytuje o cel kredytu w przypadku przyznawania kredytów gotówkowych.

Staranie się o kredyt gotówkowy jest dużo prostsze, niż w przypadku innych form kredytu, a wniosek rozpatrywany jest szybciej. Dogodny kredyt gotówkowy uzyskasz z pomocą bankier.pl, jeśli szukasz odpowiedniej oferty, podejrzyj ranking kredytów, w którym znajdziesz te aktualnie najkorzystniejsze.

Jak wziąć kredyt w placówce banku?

Warunki, na jakich przyznawany jest kredyt gotówkowy, wydawałyby się proste i jasne. Według prawa, o kredyt gotówkowy wnioskować może każdy obywatel Polski, który ukończył 18 rok życia i posiada zdolność kredytową. W praktyce jednak owa zdolność kredytowa bywa tutaj największą przeszkodą — nie każdy młody człowiek może pochwalić się solidnie zbudowaną historią kredytową. A zdolność tę na pewno bank sprawdzi podczas procedury przyznawania kredytu.

Jeśli jest to Twój pierwszy kredyt gotówkowy, warto aplikować o kredyt w placówce bankowej. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość rozmowy z konsultantem, który w razie wątpliwości podpowie, co robić. Jakie dokumenty należy przygotować, aby szybko wziąć kredyt gotówkowy w banku? Przede wszystkim musisz mieć ze sobą dowód osobisty, umowę o pracę, oraz, zależnie od wytycznych banku, zaświadczenie z miejsca zatrudnienia z ostatnich miesięcy (zazwyczaj trzech). W placówce wypełnia się wniosek o kredyt, do którego dołącza się dokumenty. Rozpatrywanie wniosku w placówce bankowej może trwać kilka dni, ale może też przebiec znacznie szybciej. Plusem wzięcia kredytu w placówce bankowej jest możliwość podpisania umowy kredytowej na miejscu.

Jak szybko wziąć kredyt online?

Kredyty gotówkowe są dostępne również online. To forma jak by się wydawało dużo szybsza, nie zawsze jednak takie oczekiwania odpowiadają rzeczywistości. Jeśli chodzi o dokumentację, kredyt gotówkowy online podlega takim samym zasadom, jak kredyt wzięty w placówce bankowej. Do wniosku należy dołączyć skany dokumentów, a podczas rozpatrywania prośby weryfikowana jest historia kredytowa. Jeśli kredyt zostanie przyznany, umowa najczęściej przysyłana jest pocztą lub przez kuriera, i dopiero po odesłaniu bankowi podpisanych dokumentów, kredyt jest przyznawany. Niektóre banki dają możliwość podpisania umowy za pomocą e-dowodu lub formularza z Profilu Zaufanego.

Kredyt gotówkowy a ranking kredytów

Ciekawym sposobem na wzięcie kredytu gotówkowego jest skorzystanie z różnego rodzaju rankingów, dostępnych w sieci. W tym przypadku mamy do wyboru gotowe oferty kredytu z wyszczególnionymi opłatami. Wystarczy tylko kliknąć poszczególny kredyt, i proces przekieruje nas dalej, do wniosku kredytowego. Takie rozwiązanie jest bardzo klarowne i przejrzyste i pozwala na większą kontrolę nad faktycznym kosztem kredytu. Sam sposób wnioskowania jest podobny jak w przypadku kredytu online – należy dołączyć skany dokumentów i czekać na decyzję z banku. Trzeba zaznaczyć, że w przypadku kredytów online, jeśli poprawnie wypełnimy wniosek, sama decyzja kredytowa jest przyznawana w krótkim czasie, warto więc skorzystać z tej opcji.