Pojawienie się komornika na horyzoncie zazwyczaj jest już pewną ostatecznością, gdy osoba mająca zadłużenie wciąż uchyla się od jego spłacenia. Taka sytuacja jest ciężka, zarówno dla osoby, która udzieliła zobowiązania finansowego, jak i dla tej, która to zobowiązanie wzięła. Problemy finansowe i powstały dług może bardzo utrudnić życie codzienne… ale czy mając komornika, możliwe jest wzięcie kolejnego kredytu?

Czy można dostać kredyt, mając komornika na głowie?

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta – nie, nie można otrzymać kredytu, mając komornika. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim, kredyty udzielane są w bankach i tylko w bankach, a tam obowiązują pewne procedury, które uwzględniają dokładne zweryfikowanie sytuacji finansowej kredytobiorcy. Sprawdzana jest więc zarówno zdolność kredytowa, jak i historia, aby sprawdzić, czy osoba ubiegająca się o pieniądze ma wystarczające środki i jednocześnie nie ma żadnych zadłużeń. Z tego też względu, mając komornika na głowie, można zapomnieć o otrzymaniu kredytu – żaden bank go po prostu nie udzieli, ponieważ w jego oczach taki klient jest niewiarygodny. Skoro ma niespłacone zadłużenie, to jak ma spłacić kolejne? Raczej tego nie zrobi.

Co więc zrobić w takiej sytuacji? Nie ma innego wyjścia? Jest – pożyczki dla zadłużonych w firmach pozabankowych.

Czy można dostać pożyczkę z komornikiem?

Zależy jaką pożyczkę i gdzie. W przypadku banków ta opcja odpada, jako że każdy klient jest dokładnie sprawdzany. W takiej sytuacji pozostają jedynie firmy pozabankowe, ale też nie wszystkie. Wiele będzie zależało od polityki takiej instytucji i tego, jakie ma oferty finansowe. Mimo wszystko dość łatwo można znaleźć pożyczki bez sprawdzania BIK i innych baz danych kredytobiorców, ale trzeba dobrze poszukać. Co istotne, gdy już znajdzie się podobne oferty, zazwyczaj mają one jeszcze inne wymagania, jak również możliwe kwoty do otrzymania nie są zbyt wysokie.

Jak dostać pożyczkę bez weryfikacji?

Najłatwiej będzie poszukać takich ofert w sieci. Trzeba jednak pamiętać, że każda firma pożyczkowa, może inaczej podchodzić do weryfikacji takich klientów. Można jednak znaleźć oferty, które kierowane są specjalnie do osób w trudnej sytuacji majątkowej – posiadający komornika, kiepską historię kredytową, niską zdolność kredytową, a także tym, którzy mają już inne zobowiązania finansowe. W takich przypadkach zazwyczaj pożyczkodawcy nie sprawdzają BIK-u, choć mogą robić to z innymi bazami danych, co trzeba sprawdzić. Formalności są niewielkie, ale może być też wymagane posiadanie stałego źródła dochodu. Szanse na otrzymanie pieniędzy są więc całkiem spore, choć trzeba się liczyć z tym, że wniosek może jednak zostać odrzucony.

Dla kogo pożyczka dla zadłużonych?

Będąc w kiepskiej sytuacji finansowej i do tego posiadając już inne zobowiązania oraz komornika, ubieganie się o kolejne pieniądze, może wiązać się ze sporym ryzykiem. Wprawdzie są firmy, które udzielają pożyczek na spłatę zadłużenia, trzeba jednak pamiętać, że prędzej czy później i to zadłużenie należy spłacić. To dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób, których kłopoty finansowe są tylko przejściowe, mają pewność stałych dochodów, a także szansę na zastrzyk gotówki w najbliższym czasie. Oczywiście należy też zweryfikować swoją sytuację finansową, by wiedzieć, czy będzie nas w ogóle stać na wzięcie kolejnego zobowiązania.